• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Najbardziej znaczące atuty Unii Europejskiej

{Zwiedzanie pięknej Portugalii
Portugalia to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych europejskich krajów. Choć generalnie Portugalia jest o wiele mniej popularna wśród turystów, niż Hiszpania, czyli sąsiad Portugalii, to wcale nie jest powiedziane, iż Portugalia jest jakoś gorszym państwem. Szczególnie, że Portugalia jest relatywnie tania, na pewno tańsza, niż Hiszpania. Dobrze, co zatem warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, trzeba jasno napisać, iż Portugalia ma dużo do zaoferowania. Na początku warto wziąć pod uwagę Lizbonę. Naturalnie Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do rozpowszechnionego stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest kilka razy bogatsza, niż inne regiony kraju, który być może nie jest zbyt biedny, lecz jednakże daleko mu do bogactwa – np. za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najpiękniejszych stolic, choćby z takiego powodu, że jest bardzo klimatyczna. Jeśli już mowa o klimacie, nie można nie wspomnieć o wspaniałych plażach, które są idealne dla miłośników plażowania i ciepłych kąpieli. Chociażby miasto Lagos jest rewelacyjnym miejscem na odpoczynek. Na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko ładne, lecz również oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na Starym Kontynencie
Wiele osób nawet uważa, że Włochy to najpiękniejszy kraj na całym świecie. Trudno ogólnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy mają do zaoferowania nie tylko piękne widoki bądź plaże, ale także dały dla nas wybitnych artystów, przepyszne potrawy bądź luksusowe auta. Warto jednakże skupić się na zwiedzaniu Italii. Strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z Polski codziennie latają jakieś samoloty do Włoch – przede wszystkim chodzi o Rzym i Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na dobry początek zobaczyć.
Choć akurat Mediolan w wielu przypadkach zbiera raczej negatywne opinie, zatem najlepszym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Warto również zobaczyć Wenecję, która jest niesamowicie urokliwym miastem, wprost stworzonym dla romantyków. Świetne są także miasta zlokalizowane w regionie Toskania. Naturalnie chodzi o słynną Florencję, która jest prawdziwym rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, zwłaszcza Krzywej Wieży, ale także warta uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Generalnie Włochy mają tak dużo do zaoferowania, iż zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ciekawe miejsca. To pokazuje potęgę tego kraju.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z utęsknieniem czeka na jakże cudowny czas jakim jest urlop. Po wielu miesiącach wytężonej pracy wreszcie nadchodzi ten moment gdy możemy wraz z rodziną wyruszyć na wspólny odpoczynek. Teraz wyborów w tym aspekcie mamy tak wiele, że trudno bywa zdecydować się. Dobrze jest zaznajomić się szczegółowo z propozycjami różnych biur podróży, które mają nierzadko do zaoferowanie sporo interesujących lokalizacji w przystępnej cenie.
Jeżeli tylko posiadamy taką sposobność i chcielibyśmy nieco zaoszczędzić, warto wybrać czas na odpoczynek w nie tak bardzo popularnym okresie. Nie dość, że ceny wówczas są znacznie niższe, to liczba wczasowiczów w najpopularniejszych kurortach jest również mniej frustrująca. Decydując się na cel naszego wyjazdu pamiętajmy także by oprócz walorów wypoczynkowych, do których zalicza się plaża czy dobrej klasy hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Idealnym miejscem, które łączy ze sobą świetną pogodę oraz ciekawe miejsca do obejrzenia jest z pewnością Grecja. Stolica tego państwa, a więc Ateny, jest zupełnie przepełniona ważną historią, którą każdy powinien znać. Decydując się na urlop do Grecji możemy być pewnym, iż nie dosięgnie nas znużenie. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas wieloma wspaniałymi budowlami oraz legendami.|Wspaniała podróż do Australii
Australia to taki kraj, który według wielu ludzi może uchodzić za niemal raj. W końcu to wspaniałe państwo, gdzie nieustannie świeci słońce, zarobki są godne, a do tego cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, iż Australia jest miejscem, do którego pragnie pojechać wielu podróżnych. Jeśli należysz do owego grona, musisz przede wszystkim wiedzieć, że wyjazd do Australii to spory wydatek. To w końcu kraj położony na końcu świata – z europejskiego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednakże jeśli naprawdę się postaramy, pewnie uda się nam zwiedzić ten wspaniały kraj. Trzeba po prostu ustalić sobie jakiś cel!
A trzeba jasno przyznać, że Australia ma do zaoferowania dla turystów wiele atrakcji turystycznych. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest umieszczane na czołowych miejscach, jeżeli brać pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney oferuje dużo zabytków, np. słynną Operę, ale także dużo innych miejsc. Interesującym miejscem jest także Melbourne – miasto, w którym organizuje się Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka zbyt wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można śmiało powiedzieć, iż zdecydowana większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach we wschodniej części kraju – chociaż jest także duże miasto Perth, które jest położone na zachodzie, a więc jego mieszkańcy są niejako odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem świecie, który może każdemu z nas zaoferować bardzo wiele niesamowitych widoków oraz Najbardziej znaczące atuty Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska to aktualnie siedlisko gigantycznej biurokracji i wartości, które generalnie nie służą Europie, w tym również Polsce, to jednakże wydaje się, iż z polskiego punktu widzenia Unia Europejska ma sporo więcej atutów, aniżeli wad. W końcu jeśli po 1990 roku nie poszlibyśmy za Unią, Zachodem, bylibyśmy sporo biedniejszym państwem, które do tego byłoby pod strefą rosyjskich wpływów. Definitywnie żadna osoba, która choć odrobinę zna się na zagadnieniach mających związek z geopolityką, świetnie wie, że wybór Polaków był bardzo prosty – UE, Zachód albo Rosja, Wschód. Takie są realia, a więc ciężko polemizować z nimi.
Ogromnym plusem wejścia naszego kraju do UE jest otworzenie dla nas europejskich granic. Naturalnie np. mieszkańcy Szwajcarii także nie mają kłopotów z przekraczaniem granic, ale to specyficzne państwo. Nie możemy także zapominać o setkach miliardów euro z unijnych funduszy. Chociażby drogi są przynajmniej częściowo budowane za te pieniądze, które dała nam Unia Europejska. Nie można zapomnieć, iż jakimś plusem Unii Europejskiej jest również to, że możemy inwestować bez przeszkód pieniądze w na przykład Niemczech czy Portugalii. Wydaje się więc, iż to dobrze, że w 2003 roku nasi rodacy powiedzieli tak UE. Jeśli nie Unia Europejska, to co?

1. Kliknij tutaj

2. Kliknij dla szczegółów

3. Znajdź tutaj

4. Tutaj

5. Zobacz więcej

Categories: Turystyka

Comments are closed.